ارکان جشنواره دوره سوم

در راستای سیاست های کلان دولت در توانمندسازی اقتصاد ملی و حمایت از جهش تولید به شکلی که جمهوری اسلامی ایران به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی دست یابد، در نظر است پس از برگزاری باشکوه اولین و دومین دوره ی همایش ملی نقش مدیران اقتصادی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید با مشارکت و حمایت مجلس شورای اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و حمایت سایر دستگاه های اجرایی دولت، سومین دوره این رویداد ملی سومین دوره همایش ملی نقش مدیران اقتصادی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی، در روز 3 شهریور ماه سال جاری در تالار آبگینه وزارت امور خارجه ج.ا.ا برگزار شد.

همانطور که می دانید هر جامعه‌ای در حرکت تحول‌گرایانه به سوی پیشرفت، نیازمند یک الگو و روش حرکتی است. نگرش الگویی به کلید واژه  مشتری‏مداری در تولید ملی و توسعه اقتصادی، چشم‌انداز كلانی به اقتصاد جمهوری اسلامی ایران بالاخص اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی دارد و نیازمند یك اقدام بلندمـدت با نگرشـی ایجابی و دوراندیشـانه در راستای جهش تولید می‌باشـد كه به دور از دیدگاه‌هـای رهبر معظـم انقلاب نیز نخواهـد بـود.

در حقیقت تحقق اقتصاد مقاومتي در گرو مديريت جهادي بوده و متناسب با ساختارها و امکانات موجود در کشور است که با انجام يک حرکت جهادي مي توان گام هاي موثري در این حوزه برداشت، از این رو یکی از بهترین ابزارها به جهت تحقق، برگزاری کنفرانس های علمی، همایش ها و سمینارها در این حوزه  به عنوان موتور محرک رویدادهای بزرگ علمی و تحولات فناورانه به شمارمی روند.

ریاست شورای سیاستگذاری همایش جناب آقای دکتر محمدرضا رضایی کوچی
نماینده مجلس شورای اسلامی بود و با حضور کارآفرینان، اندیشمندان، دانشگاهیان، مدیران ارشد و عالی رتبه دولتی و خصوصی، مشاوران، مسئولان و نمایندگان دولت و مجلس  و حلمیان مراسم وزارت صنعت،معدن و تجارت ،وزارت راه و شهرسازی،وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی،فرمانداری تهران،وزارت نیره،کنفدراسیون صنعت ایران،دانشگاه کار آفرینان برگزار گردید.

در این دوره از مدیران سازمان های دولتی و شرکت‌های خصوصی مطرح کشور دعوت بعمل آمده بود تا تجارب خود را در زمینه های مشتری مداری و رضایت مشتری  در دوران کرونا و پساکرونا به اشتراک بگذارند.

مهم­ترین سخنرانان این دوره، آقای دکتر مهدی صادقی نیارکی (معاون وزیر در امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت)
آقای دکتر رضا تقی پور (عضو شورای عای فضای مجازی و نماینده مجلس شورای اسلامی)
آقای دکتر ایمان مصدری (مدیرعامل سازمان متخصصین ایران)
آقای دکتر آیت اله ممیز (عضو هیئت علمی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران)
استاد ماهان تیموری (بنیان گذار هوش مالی و بیزینس کوچینگ در ایران)
آقای دکتر سید ستار هاشمی (معاون وزیر درحوزه فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)
آقای محمد راستاد ( معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی)
آقای حسین سرافراز (قائم مقام مدیرعامل اتاق بازرگانی ایران و آلمان)
بودند.

اهداف و محورهای سومین همایش ملی نقش مدیران اقتصادی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی و جهش تولید:
• اشتراک و انتقال دانش و تجارب متخصصین، مسئولین و نخبگان مدیریت ایران در دوران کرونا
• اشاعه فرهنگ شاخص رضایت، مشتری و کیفیت در بازارهای رقابتی ملی و بین المللی
• تبیین جایگاه کیفیت و بهره وری محصول تولید ملی در رعایت حقوق مصرف¬کننده و در بین آحاد مردم در شرایط بحرانی
• افزایش فضای رقابتی در شرایط کرونا و پساکرونا با تأکید بر استانداردسازی محصولات و خدمات با کیفیت برتر
• ارزیابی نقش مدیریت و کارآفرینی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و ارائه راهکارهای نوین جهت برآورده کردن این اهداف
• ارتباط بین مدیران صنعت و اقتصاد با مردم و دانشگاهیان جهت بهبود کیفیت محصولات تولیدی در سال جهش تولید
• آشنایی با الگوی مدیریت ایرانی-اسلامی و سایر مباحث ملی و فراملی در حوزه مدیریت

نقش مشتری مداری و شیوه ­های نوین رهبری بازار به عنوان یک مزیت رقابتی، تقویت استراتژی­های سازمان­ها به منظور برآورده کردن نیازهای مشتریان، اشتراک دانش و تجارب متخصصین، مسئولین و نخبگان مدیریت ایران و جهان، آموزش شناسایی نیاز مشتریان جهت ایجاد راهی برای خلق بازارهای جدید، از جمله اهداف برگزاری این دوره به شمار می رفت.