سید محمدحسن ابوترابی‌فرد

زاده ۱۳۳۲ در قم( امام جمعه موقت تهران است. او نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ایران دردوره نهم بود. وی در ششمین، هفتمین و هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی نماینده مردم قزوین و آبیک بود و در نهمین دوره نیز نمایندگی مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر را برعهده داشت. او مانند سایر افراد فهرست اصول‌گرایان موفق به اخذ آرای کافی مردم تهران در انتخابات مجلس دهم نشد. حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در تاریخ ۲۴ بهمن سال ۹۶ با حکم آیت‌الله خامنه‌ای به امامت جمعه موقت تهران منصوب شد

زندگی‌نامه

سید محمدحسن در سال ۱۳۳۲ در قم به دنیا آمد. او اصالتاً قزوینی‌تبار است. پدرش سید عباس ابوترابی‌فرد نام داشت. سید محمدحسن در سال ۱۳۴۴ به همراه برادرش سید علی‌اکبر جهت کسب تحصیلات حوزوی به نجف سفر کرد. وی در سال ۱۳۴۷ با انتقال دادن اعلامیه‌های خمینی از عراق به عربستان سعودی، فعالیت‌های سیاسی خود را آغاز کرد. در اواخر دهه ۴۰ با سفر به جنوب لبنان به همکاری با مصطفی چمران پرداخت. از استادان وی در حوزه علمیه می‌توان به محمدمهدی بجنوردی و مجتبی تهرانی اشاره کرد.

فخر تهرانی به قولی، بیشترین تأثیر اخلاقی بر وی داشت و حضور وی در عرصه سیاست از قبل از انقلاب به توصیه وی بود. ابوترابی همچنین وصی فخر بود.

بعد از انقلاب اسلامی ایران به مسئولیت عقیدتی و سیاسی وزارت دفاع انتخاب شد و در جبهه میانی و جنوبی جنگ ایران و عراق مشغول فعالیت شد. در سال ۱۳۷۲ با حکم سید محمد صدر به عنوان نماینده ولی فقیه در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین و در دوران ریاست محسن قمی برنهاد رهبری در دانشگاه‌ها به عنوان مسئول نهاد رهبری دانشگاه تهران انتخاب شد. در سال ۱۳۸۴ به عضویتجامعه روحانیت مبارز تهران انتخاب شد. او عضو هیئت حل اختلاف سران قوا است و در در سه دوره اخیر مجلس شورای اسلامی نایب رئیس بوده‌است. ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت قزوین نیز می‌باشد. وی همچنین طی حکمی از سوی سید علی خامنه‌ای در ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ به امامت جمعه موقت تهران منصوب شد

تحصیلات

وی تحصیلات حوزوی خود را (۱۳۴۴) در نجف آغاز کرد سپس در تهران تا سال ۱۳۵۶ نزد اساتیدی چون مجتبی تهرانی، تنکابنی، فلسفی، مجتهدی تا مرتبه خارج فقه و اصول ادامه داد. سپس در قم و درس خارج فقه اشخاصی چون هاشم آملی؛ فاضل لنکرانی و بطور خاص آیت الله بهجت فرا گرفت و همزمان وارد مؤسسه در راه حق شد و از درس مصباح یزدی و مظاهری استفاده کرد.[۴]

نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲

ابوترابی‌فرد آمادگی خود را برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲، اعلام کرد.

وی یکی از اعضای ائتلاف پنجگانه (ائتلاف اکثریت اصولگراها) برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲ بود که در جلسه ۱۹ اردیبهشت اعضای ائتلاف پنجگانه در حضور محمدرضا مهدوی کنی، به عنوان نامزد نهایی ائتلاف پنجگانه انتخاب شد و در ۲۱ اردیبهشت برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲ نام‌نویسی کرد. وی در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۲ به دنبال درخواست ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس مبنی بر باقی ماندن وی در مجلس، از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری انصراف داد.

 

دکتر دیاکو نوروزی

فارغ التحصیل :

-مهندسی نرم افزار – تهران

-فوق لیسانس تجارت الکترونیک و بازاریابی- استرالیا

-دکترای مدیریت بازاریابی با گرایش برند از امریکا

سوابق :

-مهندس فروش در شرکت Exinda در انگلستان

-کارشناس بازاریابی در AUDI در انگلستان

-کارشناس ارشد بازاریابی Dell در استرالیا

-مدیر بازاریابی قروشگاههای زنجیره ای Harvey Norman در امارات متحده عربی

-بنیانگذار آکادمی  “دیاکو رویال برندینگ ” در حوزه Personsl Branding

سمت های مشاوره ای:

-مشاور برندینگ شهر فرش

-مشاور برندینگ بانک رفاه

-مشاور بازاریابی و برند “پست بین المللی PDE”

-مشاور بازاریابی و توسعه بازار “صنایع تبرید MAXA  ایتالیا”

-مشاور برندینگ” جواهرات لوکس Van Cleef”

-مشاور اسبق بازاریابی و برندینگ صنایع غذایی مزمز

-مشاور بازاریابی و برند” صنایع غذا و شیرینی ناتلی

-مشاور اسبق بازاریابی لوازم خانگی پاناسونیک

سوابق تدریس :

-مدرس دوره های MBA و DBA در ایران – سوییس – ایتالیا

-عضو هیات علمی مدرسه کسب و کار ماهان

-مدرس دوره های “بازاریابی مهندسی” در دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا

-مدرس فروش و بازاریابی سایپا

-سخنگوی برتر انگیزشی طی سه سال متوالی

-مجری آکادمی برند سازی شخصی

-عضو انجمن بازاریابان امریکا

-عضو انجمن بازاریابان استرالیا

-عضو انجمن بازاریابان سوییس

 

سید محمد موسوی 

زاده:۱۳۳۳ قزوین) از کارآفرینان برتر ایران و مدیر عامل گروه صنعتی فیروز و بنیانگذار چند NGO فعال در حقوق معلولان از جمله کانون معلولان توانا است. از عمده فعالیت‌های وی ایجاد اشتغال برای معلولان در گروه بهداشتی فیروز می‌باشد وی می‌گوید که بازدهی معلولان بیش از یک فرد عادی است. وی به دلیل فلج اطفال از ناحیه دو پا دچار معلولیت است

وی در سال ۱۳۳۳ در خانواده ای مذهبی در شهر قزوین به دنیا آمد. در کودکی به خاطر ابتلا به بیماری فلج اطفال از دو پا معلول گردید. با وجود مشکلات مختلف از جمله مقاومت مدیر دبستان برای نام‌نویسی از وی به دلیل معلولیت، تحصیلات خود رادر ایران به اتمام رسانده و برای تحصیل رشته پزشکی در سال ۱۳۵۵ عازم آمریکا می‌گردد. وی پس از انقلاب در سال ۱۳۵۸ به ایران بازگشت و در نهادهایی مثل کمیته امداد امام خمینی استان سیستان و بلوچستان فعال می‌گردد. مدیریت اداره پست و تلگراف و تلفن شهرستان قزوین از دیگر مسئولیت‌های وی بوده‌است. همچنین برگزاری «نمایشگاه پاسداران صنعت اسلام» از دیگر فعالیت‌های وی در سال ۱۳۹۶تولید۴۰۰۰۰میلیارد کرد .

در سال ۱۳۶۵ شرکتی ورشکسته در زمینه خانه سازی را در شهرک صنعتی البرز مدیریت و فعالیت در این زمینه را آغاز می‌کند.

ولی‌الله شجاع‌پوریان

(عضو شورای اسلامی سهر تهران) زادهٔ ۱۴ مرداد ۱۳۴۱ در شهر تشان از توابع شهرستان بهبهان استان خوزستان)، نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ بهبهان در دورهٔ هفتم مجلس شورای اسلامی بوده‌است. وی عضو چهارمین دورهٔ شورای شهر تهران (دورهٔ ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) به عنوان یکی از ۳۱ نفر لیست ائتلاف اصلاح طلبان بود.

شجاع‌پوریان از شهریور ۹۲ تا شهریور ۹۳ به مدت ۱ سال معاون اجرایی شورای شهر تهران بود و همچنین در شهریور ماه ۹۳ و در جریان برگزاری مجمع انتخابی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، به عوان رئیس هیئت ورزشهای همگانی تهران انتخاب شد.

وی در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ از سوی محمدعلی نجفی به عنوان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران معرفی شد.

او همچنین مدیر مسئول یک روزنامه سراسری به نام «همدلی» است.

بهروز فروتن
وی بیش از ۴۰۰ لوح و تندیس افتخار داخلی و بین‌المللی دریافت کرده، نخستین سفیر یونیسف در ایران بوده و در سال ۱۳۸۴ بعنوان قهرمان قهرمانان صنعت غذایی انتخاب و تمبر یادبودی نیز به همین مناسبت در ایران منتشر شده‌است.وی همکار سازمان ملی استاندارد ایران و بیش از ۹ کنگره ملی صنایع غذایی دایر نموده، مشاور عالی خانه صنعت و معدن، عضو کمیسیون کار و اخلاق اجتماعی اتاق ایران، عضو مجمع خیرین دانشگاه فنی حرفه ای و دانشگاه تهران و دانشگاه شریف، نخستین پایه‌گذار مرکز تحقیقات غذایی ایران و همچنین عضو شورای صنایع غذایی کشور است. از وی بعنوان کارآفرین نمونه کشور ده‌ها سخنرانی و مصاحبه در نشریات مختلف ایران موجود است. همچنین وی نویسنده چندین کتاب منجمله کتاب همیشه برخاستن و کارآفرینی است که در دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فروتن در بیش از ۳۰۰ کنفرانس داخلی و بین‌المللی حضور داشته و به سخنرانی پرداخته‌است. وی به دلیل تلاش برای کاهش بحرانی بیکاری در ایران توسط رئسای جمهوری وقت ایران من جمله هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی، محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی مورد تقدیر قرار گرفته‌است.
فروتن تا سال ۱۳۹۰ برای بیش از ۱۵۰۰ نفر در ایران ایجاد شغل کرد و اکنون به صورت داوطلبانه به تولید و آموزش در مناطق جنوب تهران مشغول است و در نشست‌های تخصصی به آموزش مهارت‌های کارآفرینی برای جوانان مشغول است.
در اوایل سال ۱۳۹۰ فروتن کتابی را تحت نام کارآفرینی به شیوه بهروز فروتن برای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف نوشت که مورد استقبال دانشجویان و کارآفرینان ایران قرار گرفت. این کتاب شامل چهار فصل می باشد. فصل اول به تاریچخه پیدایش غذا و صنایع غذایی اشاره دارد. فصل دوم با عنوان “بهروز ” از آغاز تا امروز. فصل سوم به زندگی و روزگار بهروز فروتن پرادخته است و فصل آخر به تفصیل به رمز موفقیت کارآفرینی اشاره شده است. همچنین مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در راستای الگوسازی‌ روشهای ایجاد شغل و کارآفرینی در جامعه ایرانی مجموعه یک صد جلدی کار آفرینان بزرگ ایران را به نگارش درآورد تا با انتقال نکات مهم و لازم به ذکر آنها به نسل جوان از آنان نسلی توانمند و کارآفرین ساخته و به منصه ظهور برساند. در این کتاب از بهروز فروتن بعنوان یک کارآفرین موفق ایران صحبت شده است. 

 دکتر یحیی آل اسحاق (رئیس اسبق اتاق بازرگانی استان تهران)،
زندگی سیاسی
آل اسحاق در سال ۱۳۲۸ در قم متولد شد اما شناسنامه‌اش از زنجان صادر شده‌است چون که خانواده‌اش اصالتاً اهل روستای خوئین از توابع زنجان هستند. اجداد وی تا هفت نسل پیش از وی روحانی بوده‌اند او که سابقه‌ای ۳۰ ساله در مدیریت اقتصاد ایران دارد، در سال ۱۳۶۰ با تصدی مدیریت مرکز تهیه و توزیع منسوجات به دولت پیوست و به عنوان معاون حبیب‌الله عسگراولادی در وزارت بازرگانی مشغول به فعالیت شد. او پس ازآن در وزارت دفاع و وزارت صنایع و معادن نیز به عنوان معاون وزیر به کار مشغول شد.

اکبر هاشمی رفسنجانی او را به عنوان وزیر بازرگانی دولت خود برگزید و او در فاصله سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ که سید محمد خاتمی به عنوان رئیس‌جمهور ایران برگزیده شد، وزیر بازرگانی دولت ششم بود.

یحیی آل‌اسحاق که زاده پدری روحانی وانقلابی است، از چهره‌های مدافع اقتصاد آزاد به‌شمار می‌رود که در طول سال‌های گذشته به دلیل اهتمام به عقاید اقتصاد بازار، به یکی از چهره‌های شاخص طرفدار بخش خصوصی بدل گشته‌است.

یحیی آل اسحاق دو بار در سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۹ و ۱۳۹۳ در انتخابات اتاق‌های بازرگانی شرکت کرد و موفق شد به عنوان نماینده بخش خصوصی وارد اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران شود. رأی او در انتخابات اسفند۱۳۹۳ اتاق بازرگانی تهران بیشترین رأی یک فرد در تاریخ این انتخابات بوده‌است. با این حال او در انتخابات هیئت رئیسه اتاق تهران در اردیبهشت ۱۳۹۴ شرکت نکرد و جای خود را به مسعود خوانساری داد.

در ۲ اسفند ۱۳۹۱ حزب موتلفه اسلامی «یحیی آل‌اسحاق» را به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ این حزب معرفی کرد

یحیی آل اسحاق در یک کنفرانس خبری در ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ اعلام کرد به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم وارد عرصه خواهد شد.

در پی درگذشت حبیب‌الله عسگراولادی به عنوان عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی سیدعلی خامنه‌ای به پیشنهاد شورای مرکزی کمیته امداد با عضویت یحیی آل اسحاق در شورای مرکزی این نهاد موافقت کرد. آل اسحاق فعالیت در معاونت برنامه‌ریزی و عضویت در هیئت مدیره مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی را در کارنامه خود دارد.

یحیی آل اسحاق برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۴ در لیست نهایی سی نفره «اصولگرایان» در شهر تهران قرار گرفته بود. او مانند سایر افراد فهرست اصولگرایان موفق به اخذ آرای کافی مردم تهران در انتخابات مجلس دهم نشد.

تحصیلات
کارشناسی مدیریت بازرگانی
کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی
دکترای مدیریت راهبردی

غلامرضا کاتب

(دبیر هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی)

(زاده ۱۳۴۱ گرمسار) سیاستمدار، اقتصاددان و مدرس دانشگاه ایرانی است.

نمایندهٔ اصول گرا دورهٔ نهم و دهم مجلس شورای اسلامی، او در دوران زندگی اش عضو هیئت رئیسه، رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس شورای اسلامی بوده و عضو شورای نظارت بر صدای و سیمای جمهوری اسلامی ایران وی نیز سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات، سخنگوی کمیسیون تلفیق و ریاست کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ گرمسار در استان سمنان است.

معاون طرح و توسعه پشتیبانی دانشگاه پیام نور کشور، مدیر کل امور مجلس بنیاد جانبازان و مستضعفان و فرماندار شهرهای سپیدان، داراب، ابهر از جمله سوابق ایشان می‌باشد.  وی در تاریخ 1398/10/22 طی اعلام شورای نگهبان به همراه لیست 26 نفر منتشر شده جزء افرادی بود که صلاحیت برای حضور مجدد در خانه ملت را به دست نیاورد.

مهندس سید حمید کلانتری (معاون تعاون وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی)

آقای دکتر داریوش مهاجر (دبیرکل کنفدراسیون صنعت ایران)